Papier fotograficzny do drukowania – rodzaje

Osoby, które chcą wydrukować dobre jakościowo zdjęcia powinny zaopatrzyć się w specjalny papier fotograficzny. Znacznie różni się on od klasycznego, ponieważ posiada inne pokrycie i strukturę oraz ma o wiele większą gęstość i gramaturę. Warto jeszcze dodać, że występuje w trzech podstawowych rodzajach, z których każdy posiada trzy warstwy: obrazu, podkładu i spodnią. Poniżej zamieszczam krótką charakterystykę każdego z dostępnych w sprzedaży typów.

  1. Papier fotograficzny do druku atramentowego – zapobiega rozmazywaniu się tuszu, ponieważ na tej powierzchni wysycha on niezwykle szybko.
  2. Papier fotograficzny do druku laserowego – nie jest zbyt popularny, ponieważ jakość sporządzanych na nim wydruków jest bardzo słaba. Niestety odwzorowanie kolorów jest słabe, podobnie jak kontrast barw.
  3. Papier termosublimacyjny – papier przeznaczony do specjalnego rodzaju drukarek, do którego dołączona jest taśma barwiąca w trzech kolorach: różowym, żółtym i niebieskim. Pod wpływem działania ciepła, kolor z tejże taśmy zostaje przenoszony na papier. Jakość wydruków na tym papierze jest najlepsza. Jedyny minus jest taki, że papier jest dość drogi.

drukowanie cyfrowe fotografii

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s