Ładne zdjęcia z wakacji – garść porad

jak robić zdjecia na wakacjach

Kilka porad dotyczących robienia zdjęć na urlopie:

  1. Zawsze przed zrobieniem zdjęcia rozejrzyj się i sprawdź jak wygląda otoczenie. Dzięki temu uda Ci się znaleźć jeszcze ciekawsze miejsce lub przesunąć obiektyw tak, by nie uchwycił tego czego nie chcesz uwiecznić.
  2. Wybierz odpowiednią porę dnia do robienia zdjęć, co zapewni Ci właściwe światło. Fotografie powinno się wykonywać rano lub po południu (po godz. 17.00), kiedy panują najlepsze warunki oświetleniowe, a to rzutuje na lepszą ostrość i jakość zdjęć.
  3. Zanim zrobisz zdjęcie, sprawdź z którego kierunku pada światło na miejsce, które ma stanowić tło. Najlepiej, aby padało ono na fotografowany obiekt zza Twoich pleców lub z boku.
  4. Postaraj się, by fotografowane osoby pasowały do tła i odwrotnie. Chodzi oczywiście o odpowiednie ustawienie „modela” i wykadrowanie fotografowanego obiektu. Dzięki temu uda Ci się uniknąć sytuacji, w której doskonale widać sylwetki osób, a budynki np. do połowy ich wysokości. Jeśli chodzi o tę kwestię to niezmiernie ważne są również proporcje.
  5. Robiąc zdjęcia na plaży, zwróć uwagę na to, że piasek odbija promienie słoneczne, więc konieczne może okazać się dokonanie pewnych korekt w ustawieniu pozujących osób.
  6. Jeśli chcesz, by na fotografii dana osoba grała pierwsze skrzypce i była najbardziej wyeksponowana, zastosuj centralnie ważony pomiar światła, który Ci to zapewni.
  7. Postaraj się, by zdjęcia nie były zbyt poważne, ale ukazywały radość wczasowiczów i dokumentowały ich dobrą zabawę oraz pozytywne emocje, które w danej chwili odczuwali.
  8. Operuj perspektywą tak, by na zdjęciu znalazło się wszystko to, co zaplanowałeś.
  9. Gdy wrócisz z urlopu do domu, dokładnie przejrzyj wszystkie zdjęcia, spoglądają na nie nieco krytycznym okiem.
  10. Postaraj się wybrać najlepsze ujęcia i wydrukuj zdjęcia lub stwórz z nich pamiątkową prezentację.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s