Rozwój druku po fotoksiążki Wrocław

Możliwość drukowania, drukarki i różne techniki druku to bez wątpienia jedne z najlepszych wynalazków historii ludzkości. Nim książki na dobre zawitały pod strzechy, zdecydowana większość ludzi była analfabetami. Nie było potrzeby i możliwości uczenia ludzi czytania, gdy dostęp do książek był niemożliwy. Dopiero po pojawieniu się pierwszych drukarni (w tym drukarnia Wrocławska – była jedną z pierwszych w Polsce) taki stan rzeczy obrócił się o 180 stopni. Dostęp do druków, możliwość ich odczynia bez najmniejszej możliwości popchnął całą zachodnio i środkowoeuropejską kulturę naprzód.

fotoalbumy wrocławDzisiejsze możliwości druku z pewnością przyprawiłyby o zawrót głowy samego Jana Gutenberga. Po pierwsze, książki są tak powszechnymi przedmiotami, bezustannie poszerzają horyzonty czytelników. Pojawiły się nowe możliwości wykorzystania druków. Wśród najciekawszych nowości można wymieć fotozeszyty, fotoalbumy i fotoksiązki. Ich idea bazuje na podobnym zamyśle – stwórz własną książkę – album ze zdjęciami, folder z grafikami. O dowolnej objętości – zeszytowej, czy obszernej jak trylogia Sienkiewicza.

Często z fotozeszytów i fotoksiążek korzystają agencje reklamę, tworząc broszury czy katalogi dla klientów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby własne fotoksiążki stworzyć. Wszystko zależy on naszej inwencji twórczej – to, co w niej zamieścimy (teksty,zdjęcia, fantazyjne grafiki), to jak ona będzie wyglądać zależy od naszego zamysłu. Jeśli nie posiadamy zmysłu artystycznego, możemy zlecić wykonanie takiej książki grafikowi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s